Sandıklama ve Ambalaj Hizmetleri

Burakcan Nakliyat hizmetleri arasında yer alan ve denizaşırı yüklerin taşınması konusunda kullanılarak, ürünlerin sağlam bir şekilde karşı tarafa ulaşmasına yardımcı olan paketleme ve sandıklama hizmeti Burakcan Nakliyat firmaları tarafından verilmektedir. Burakcan Nakliyat hizmetleri arasında en kolay işlemin bu olduğu söylenebilir. Çünkü aşırı küçük ve sabitlenmesi zor olan ürünler sandıklanarak, diğerleri ise standart boyutlarda paketlenip zarar alması engellerek gemilerde taşınır.

Paketleme ve sandıklama hizmetinin iki kolay noktası bulunmaktadır. Paketleme ve sandıklama yaparken, ürünlerin boyutu ayarlanabilir. Örneğin üçgen veya beşgen boyuttaki bir metaryal kolayca dikdörtgen ve kare haline getirilebilir. Bu sayede gemilerde taşınması daha kolay olacağı gibi, tutacağı yer de küçülecektir. Sandıklama işleminin diğer bir avantajı, küçük ürünleri üst üste taşıyabilme kolaylığı sağlamasıdır. Sert ve sağlam sandıklar içerisinde yer alan ürünler, doğru sabitlendikleri takdirde üst üste konulduklarında herhangi bir sorun çıkarmayacaklar ve yer sıkıntısını ortadan kaldıracaklardır.

Fakat bu işlemin dezavantajlarına değinmekte de fayda vardır. Paketleme ve sandıklama işlemi, yalnızca ürünler iyi paketlendiği ve sandıklandığı takdirde işe yaramaktadır. Doğru paketlenip sandıklanmayan, kırılacak bir ürün olmasına rağmen sandığın en altına yerleştirilip, sandıkların en üzerine konulan ürünlerin zarar görme ihtimali yüzde 80’e yakındır. Firmaların tek bir ürüne bile zarar gelmemesini sağlamaları gerekmektedir. Ve bu işlemi yapabilmenin en iyi yolu, sağlam malzeme kullanmak, ürünleri tek tek değerlendirip sınıflandırmak ve özellikle sandıklara dizilişini yer kalmayacak ve sallanmayacak şekilde tek tek hazırlamaktır.

Paketleme Ve Sandıklama Hizmeti Nasıl Verilir?
Paketleme ve sandıklama işlemi, Burakcan Nakliyat hizmetleri içerisindeki en kolay hizmet olsa da, ufak detaylara dikkat edilmediği takdirde ciddi sıkıntılara neden olabilecek bir hizmettir. İlk olarak sağlam bir ekibe ihtiyaç duyulduğunu belirtmek gerekir. Geminin iç hacmi ve yoğunluğunun iyice hesaplanması, kaldırabileceği yük miktarının belirlenmesi gerekir. Paketleme ve sandıklama işlemi sayesinde, gemi haddinden fazla ürünü bir arada taşıyabilme şansına sahip olacaktır. Bu ilk başta olumlu görünebilir. Ki geminin normalden biraz daha fazla ürün taşıyabilmesi, firmalar için karşılıklı olarak olumlu bir durumdur. Fakat geminin normal yük sınırının üzerine çıkmak ve aşırıya kaçmak, geminin zarar görmesine neden olacaktır. Gemilerin acemi firmalar tarafından çok fazla doldurulup, batma tehlikesi ile karşı karşıya kalmasına neden olan lashing hizmeti paketleme ve sandıklamadır. İşte bu nedenle ekibin öncelikle geminin durumunu değerlendirmesi, eşyaların ağırlığını saptaması, hesaplar yapması ve en son sandıkların ve paketlerin üzerine yük miktarlarını yazarak ona göre gemiyi doldurması gerekir.

Paketleme ve sandıklama işlemi gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus, geminin doğru bölgelerine doğru yüklerine yığılımının yapılabilmesidir. Geminin hangi bölgesinin ne kadar yük kapasitesi olduğu hesaplanarak hareket edilmelidir. Yanlış bölgeye fazladan yük koymak, geminin sallanmasına ve o tarafa doğru bir çöküntünün yaşanarak ürünlere zarar vermesine neden olabilir. Ayrıca bu durum aşırı rüzgarlarda ve özellikle fırtınalarda da, çok ciddi sıkıntı yaratabilen bir durumdur. Aşırı fırtına bu gibi durumlarda, ürünlerin az olduğu yerdeki ürünlerin ve insanların denize düşmesine bile neden olabilmektedir.

Bunun haricinde yine yük konusunda dikkat edilmesi gereken bir husus, gemiye ve ürünlere zarar gelmesin diye gemiye olması gerekenden çok daha az ürün yüklememektir. Daha az ürün yüklemek, geminin fazladan sefer yapmasına neden olabilir. Bu gibi durumlar özellikle dolandırıcı firmalar tarafından çok sık rastlanan durumlardır. Çünkü onlar geminin fazladan sefer yapmasını istemekte ve bu işten ayrıca para talep ederek daha çok kazanmak istemektedirler. Oysa firmanın bu konuyla ilgili kaybı hem geminin çalışması, hem geminin içerisindekilerin çalışması ve hem de diğer ihtiyaçlardır. Ki bu basit bir Burakcan Nakliyat hizmetinden çok daha masraflı olacaktır.

Sağlam bir paketleme ve sandıklama hizmeti alabilmek için gerekli olan diğer bir unsur, malzemelerin kalitesidir. Özellikle sandıklarla üst üste yerleştirilen ürünler, doğru ve sağlam şekilde sabitlenmelidir. Aksi takdirde ürünler yere yığılıp zarar görebilir. Bunun haricinde iyi bir sabitleme yapılamazsa, insanlar çok zor durumda da kalabilir.

Paketleme ve sandıklama hizmetini en iyi şekilde alabilmenin diğer bir yolu, seçilen firmanın yol üstü limanlarda şubesinin olup olmadığını bilmektir. Gemide herhangi bir sorun meydana geldiğinde, insanlar rahat bir şekilde limana yanaşıp sorunlarını halledebilmelidir. Ayrıca gemi içerisindeki ekibe verilen eğitim de önem taşımaktadır. Gemide eğitimli kişilerin bulunması, en azından basit sorunların giderilmesini sağlayacaktır.

Ayrıca gemiye fazladan ekipman konulmalıdır. Dış bölgeler yağmura, kara, fırtınaya ve şiddetli rüzgarlara karşı kapatılmalıdır. Ürünler hangi cins olurlarsa olsunlar etkilenebilirler ve ayrıca bu tarz hava olaylarından en az etkilenecek olan ürünlerin tercih edilerek dış bölgeye konulması da önemlidir. Malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun, bazı sorunlar gelişebilir ve bu sorunlar giderilene kadar alınacak olan zarar en aza indirilmelidir. Fazladan paket ve sandıklar gemilere yerleştirilmeli, gemi içerisindeki ekibe eğitim verilmeli ve bir sorun anında bu paket ve sandıkların değişimi sağlanabilmelidir.

Paketleme ve sandıklama işlemini gerçekleştirecek olan firmayı en iyi şekilde seçmek ve buna uygun hareket etmek gerekmektedir. Çünkü yukarıda anlatılan durumların her biri çok önemlidir. Aksi takdirde firmalar karşılıklı olarak hüsrana uğrayabilir ve ilişkileri zedelenebilir. Kaliteli bir Burakcan Nakliyat hizmeti almak için en doğru araştırmalar yapılmalı, her bir firmanın referansları ile iletişim halinde olunmalıdır.

Brandalama ve koruma alanında da en iyi hizmeti verebilmekteyiz.